PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 689
ocen
6,7 10 1 220689
6,2 23
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła
poprostuinna

Po pierwsze w Pile nikt nie zabija, to ludzie dokonują wyborów i nazwijmy to po imieniu.... popełniają samobójstwa.
Po drugie należy oglądać film uważnie, bo mimo iż zakończenie niesamowicie dobre to jest ono przedstawione w sposób bardzo zrozumiały.
Po trzecie jest nim John Kramer czyli tytułowy Jigsaw.
Po czwarte jeżeli nadal nie wiesz kto niby "zabija" to obejrzyj całą serie.
Po piąte mam nadzieję, że jakoś pomogłem. :-P

ArghesS

Dokonują wyborów, do których są zmuszani, Jigsaw jest winny przynajmniej okaleczenia jeśli nie morderstwa, choć poniekąd działa z właściwych pobudek.

szarobury1321

Owszem trochę się wtedy zapędziłem Jigsaw jest mordercą, ale jednak nazwałbym go "sprawiedliwym" sędzia, świetnym strategiem i obserwatorem.
Krótko mówiąc jest bardzo oryginalną postacią, nawet w retrospekcjach w częściach dość słabych od 4-6 postać jest nadal ciekawie pokazywana.
Świetna mieszanka psychola/mordercy z mądrym i na swój sposób pomocnym człowiekiem.
Mało tego co on mówi wcale nie jest głupie, nawet w tragicznej części ostatniej ta postać nadal coś mądrego kilka razy powiedziała.
Mimo tego co robi, nie popieram to w wielu aspektach z Kramerem można się zgodzić.. i nie chodzi tu o gadaniu o docenianiu życia w obliczu śmierci.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
poprostuinna

ty serio ? obejrzyl pile raz jeszcze i przyjrzyj sie calosci dokladnie, a po 2 dokladnie przeczytaj dokladnie wypowiedz powyzej =)

ocenił(a) film na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones