PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 689
ocen
6,7 10 1 220689
6,2 23
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

Jedyne co można na tym filmie to : 1- spać albo 2- śmiać się :(
To nie jest horror.. ja bym to podliczył jako podróbe American Pie (co akurat jest zabawne i
ciekawe). Po oglądnięciu całej serii zacząłem się zastanawiać ,gdzie to jest ''horror'' ,skoro cały
czas sie śmiałem ?? :( Albo powinni zmienić gatunek ,albo nie wiem co :O

Kol_Kirshner

Piła to NIE horror, Piła to THRILLER, z lepszymi/gorszymi częściami, ale nadal nie horror,
można go zaliczyć do GORE po części, szczególnie późniejsze, brutalne części, ale pal licho czy to na pewno jest podgatunek horrorów.

Kol_Kirshner

Każdemu coś innego się podoba, inni chcą obejrzeć coś dla fabuły (a nie dla flaków,co dużo osób posądza o to osoby lubiące Piłę), a jeszcze inni chcą obejrzeć taką drogę bez powrotu, w której jacyś psychole mordują coraz to bardziej debilnych nastolatków..

ArghesS

Ja nie oceniam gustu innych ludzi ,bo o gustach się nie dyskutuje (droga bez powrotu to pewnie z mojego profilu się tu wzięła) ,ja po prostu stwierdzam iż mi ten ''podgatunek horrorów'' do gustu nie przypadł :) Fabuła mnie nie jara w tym ,o ile takowa istnieje .

Kol_Kirshner

Istnieje oj istnieje. Przynajmniej przez pierwsze 3 cześci, później bym już troszkę polemizował. :)

ocenił(a) film na 9
ArghesS

Pierwsze trzy części mają świetna fabułę (scenariusz L. Whannell). Później rzeczywiście jest słabo z fabułą, ale to już scenariusz kogoś innego. Ja Piłę dzielę na dwie części; 1,2,3 oraz 4,5,6,7.
I tak jak kolega zauważył to nie jest HORROR.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Psycho_Daddy

Hmm.. Sadząc po tym ,że to NIE JEST horror ,nie wiem co masz zamiar wnieść w swojej nędznej wypowiedzi ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Psycho_Daddy

Zapewne jestes malym ,głupim dzieckiem ,ktore jest mocne przez kabelki i po drugiej stronie ;) Dlaczegoż zatem miablym się przejmowac Twoją ''diagnozą'' ? Każda osoba w moim otoczeniu sie śmieje na tym oto filmie ,więc wybacz ,ale bawiąc sie w lekarza i stawiając ''diagnozę'' mi ,stawiłes ją też około 150-ciu innym osobom ;). Swoimi pustymi wypowiedziami i diagnozami sam wychodzisz na takiego jak napisałeś ,nie ja :)

ocenił(a) film na 9
Kol_Kirshner

Trzeba mieć niezle zryty łeb żeby ciągle się smiać,też tak bym chciał,powiedz dzięki czemu masz takie jazdy?,klej?,denaturat?,może po prostu marycha?.Lepiej idz do psychiatry,ja ostatnio u takiego byłem i zaręczam że nie boli...

Wielki_Krytyk_

Hm.. kolejny ,ktory przez kabelki jest mocny ? No sory ,jak ktos sie nie śmieje oglądając piłę ,to raczej wtedy powinien się udac do psychiatry ;) Bo nib co tam jest strasznego ? Odcinanie sobie kończyn ,itd ,itp tylko dlatego ,ze jakas laleczka na wózku grozi komus kto jest koło Ciebie ? Sory ,to jest ironiczne zrządzenie losu ,a nie strach . Poza tym mówcie sobie wszyscy co chcecie ,ale ja zdania na temat piły nie zmienię. ;)

ocenił(a) film na 9
Kol_Kirshner

ja się nie śmiałem bo tam nie było śmiesznych momentów,dalej nie wiem czym się odurzasz...

Kol_Kirshner

Piła jest książkowym przykładem thrillera, po części kryminału i w lekkich aspektach filmu psychologicznego. (z podkreśleniem na lekkich)
To, że paru idiotów na filmwebie uznało/zkwalifikowało Piłe na horror (haha) nie oznacza, że to jest film z pod innego gatunku.
Pierwsza część bardzo na tym ucierpiała, bo dużo osób myli część pierwszą z dość słabymi sequelami, horrorem albo ocenia bez oglądania po złym plakacie i nazwie...
Mowa tu o pierwszej części, reszta to thriller z elementmi horroru, ale GORE czyli brutalności, a nie strachu.

ocenił(a) film na 10
Kol_Kirshner

"Zapewne jestes malym ,głupim dzieckiem ,ktore jest mocne przez kabelki i po drugiej stronie ;)"

Zapewne w dupie byłes i gówno widziałeś.

" Dlaczegoż zatem miablym się przejmowac Twoją ''diagnozą'' "

Bo jest trafna,ktoś kto bez przerwy smieje się podczas oglądania filmu który nie jest komedią ma problemy psychiczne,no chyba że byłeś najarany,to jestem w stanie zrozumieć.

" Każda osoba w moim otoczeniu sie śmieje na tym oto filmie"

Pensjonariusze zakładu dla psychicznie chorych też tak mają i co to ma być argument?

"ale bawiąc sie w lekarza i stawiając ''diagnozę'' mi ,stawiłes ją też około 150-ciu innym osobom ;)."

Nie interesuje mnie zdanie jakiś tam 150 śmiejących się osób,są tak samo ubodzy umysłowo jak ty.Film oceniło pona 130 tysięcy osób i ma ocene 'dobry" więc sorka koleś ale twoi znajomi i ich ocena to kolejny argument z dupy wzięty.

"Swoimi pustymi wypowiedziami i diagnozami sam wychodzisz na takiego jak napisałeś ,nie ja :)"

jeżeli moje wypowiedzi są puste,to jak nazwać twój bełkot porównujący SAW do American Pie?.

Bardzo podobne teksty jak twój mozna znalezć na forach Teksańskiej Masakry,Wzgórza Mają Oczy,Wrong Turn,Mist i wielu innych.Jesteście kupą neostradowych gimboli którzy nie umiejąc przedstawić konkretnych zarzutów przeciwko jakiemus filmowi próbują go wysmiać,zaznaczam że słowo "kupą" należy brać dosłownie i w przenośni.


Psycho_Daddy

Aha ;)

Psycho_Daddy

Poza tym .. moim zdaniem ten film da sie oglądac ,ale to jest prędzej film psychologiczny i na logike ,bo straszne to tam nic nie jest . ;)

Kol_Kirshner

Zacznijmy od tego, że w tych czasach nie ma strasznych horrorów, to mit. Piła przedstawia miły dla oka obraz, pokazuje też, jak dużo człowiek potrafi zrobić, żeby uratować swoje własne życie. Prawdą jest też to, że za samą muzykę film powinienem otrzymać kilka gwiazdek. Uwzględnij wszystkie detale, czyli to, co w filmie najważniejsze.

ocenił(a) film na 9
Kol_Kirshner

Jeśli porównujesz Piłe do ostentacyjnego i prymitynego American Pie to poprostu jesteś kretynem. Próbujesz stworzyć prowokacje, ale CI SIĘ NIE UDA.
Nic więcej nie mogę powiedzieć na twoj temat...low low low... ;\

DeGreZet

próbuję jedynie wyrazić własne zdanie . nie każdemu musi podobać horror z lalką na wózku i ketchup-em w tle ;) nie widze nic złego w wyrażaniu własnej opinii, zwłaszcza ,ze w przeciwieństwie do CIEBIE ,JA NIE OBRAZIŁEM NIKOGO ;) Nie dziwie się ,ze aż tak się oburzyłeś ,bo widzę avatar .
I kto tu cokolwiek porównuje ? to miało zobrazować jak ja widzę ten film .. ;)

ocenił(a) film na 9
Kol_Kirshner

Kurcze, ale jeśli ktoś nie zrozumiał zakończenia czyli co za tym idzie głęby filmu to nie wypowiada się w ten sposób.

ocenił(a) film na 9
Kol_Kirshner

Jesteś niedorozwojem.

ocenił(a) film na 8
Kol_Kirshner

Obejrzałem tylko "Piłę 1" i według mnie film jest OK. Przeczytałem jego liczne recenzje i nie są one obiektywne. Wynika z nich, że ten film jest bardzo słaby, a tak wcale nie jest. Zastanawiam się więc komu zależy na tym by film ten miał taką złą prasę. Ja odebrałem ten film inaczej, tj. bardzo pozytywnie. Historia nietuzinkowego zabójcy wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej minuty filmu.

ocenił(a) film na 10
Peter2013

"Przeczytałem jego liczne recenzje i nie są one obiektywne." Najdebilniejszy zarzut jaki można wysunąć przeciwko recenzji.

ocenił(a) film na 8
nikike

Nie wiem, czy "najdebilniejszy". Lepiej przeczytaj dokładniej moją wypowiedź, a potem krytykuj. Zanim kogoś obrazisz, to pomyśl.

ocenił(a) film na 10
Peter2013

Oczywiście że najdebilniejszy, skoro nie istnieje coś takiego jak obiektywna recenzja.

ocenił(a) film na 8
nikike

To miałem napisać "subiektywna recenzja"? nadal chyba nie zrozumiałaś co miałem na myśli!chodziło mi o to, że recenzje są stronnicze i tyle!

ocenił(a) film na 7
Peter2013

Recenzje mają pokazywać co autor sądzi o filmie , czyli muszą być subiektywne .

ocenił(a) film na 1
Kol_Kirshner

albo masz coś z głową

ocenił(a) film na 10
Kol_Kirshner

dla mnie piła to horror, świetny horror, choć każdy może zaliczać to do innego gatunku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones