PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 689
ocen
6,7 10 1 220689
6,2 23
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

Niezrozumiała niska średnia.

użytkownik usunięty

Kompletnie nie rozumiem skąd bierze się tak niska średnia ocen dla tej części Piły. Czy bierze się
ona z podsumowania całej serii przez użytkowników?
Świetna gra aktorska, zaskakujące zaskoczenie, no i to co nie zdaża się często w tego typu czyli
pomysł na fabułę inny niż po prostu miejsce w którym straszy i wyimaginowane potwory. Dlatego
ten film jest zdecydowanie godny polecenia czego nie widac po ocenach

ocenił(a) film na 8

Piła to genialny film. Niestety wśród ludzi, którzy go nie oglądali, panuje o nim stereotyp bezmyślnego, brutalnego filmu (wnioskowanego chyba tylko i wyłącznie na podstawie tytułu). Być może stąd złe podejście do tego filmu. Kolejnym powodem może być fakt, że Piła jest tutaj zakwalifikowana jako horror, podczas gdy nie jest straszna i jest to bardziej thriller. A niestety wiele osób ocenia horrory tylko pod kątem "straszności"...

ocenił(a) film na 8
Chicharito1910

Nie oglądałem pozostałych części bo słyszałem że są słabszę, może kiedyś się skuszę:) No ale Piła 1 jest genialnym filmem z przesłaniem. Niesamowite zwroty akcji, przybliża nam działanie ludzkiej natury, film godny polecenia

ocenił(a) film na 8
Pawel113

Dwójka jest też bardzo dobra, może minimalnie gorsza, trójka trochę gorsza, ale nadal bardzo mi się podobała i dostała 8/10 ode mnie (trochę brutalny początek był, potem już lepiej, choć i tak film brutalniejszy niż poprzednie). Na czwórce niestety się zawiodłem. Film nie jest zły, ale to już nie ten sam klimat Piły, dalej jest ciekawy, ale to już po prostu nie to samo (dałem 6/10, więc tak źle nie było). Kolejnych jeszcze nie oglądałem, ale z tego co słyszałem i co mi się wydaje będzie już tylko gorzej. No ale chętnie obejrzę chociażby ze względu na to, jak spodobały mi się pierwsze 3 części. :)

Chicharito1910

Pozostałe części, to już jest totalna jatka, ale warto obejrzeć, by poznać historię Marka Hoffmana i jego powiązania z Jigsawem. W siódmej części jest ciekawe odniesienie do pierwszej części (powrót doktora Gordona).

ocenił(a) film na 2

Czy zaskoczenie może być niezaskakujące? Btw tematu moja ocena filmu to 2, chyba dwie kolejne części jeszcze widziałem które dostały po 1. Jeżeli cie dziwi taka ocena to już piszę dlaczego. Mianowicie tak, już dobrze nie pamiętam filmu ale utkwiła mi jakaś taka straszna głupota bohaterów, i właściwie tyle pamiętam bo chyba się tam nic nie działo poza tym że byli zamknięci :) kolejne części były jeszcze głupsze bo poza pokazem jakiś sadystycznych pułapek nic tam już nie było. Pewnie że komuś może się film podobać i ma do tego prawo, moim zdaniem cała seria jest dla osób z jakimiś chyba zaburzeniami które lubia oglądać jakieś wybujałe do granic tortury itp. bo poza tym to co nic ten film innego nie pokazuje. Film oglądałem raz i może nie zagłębiałem się w jakieś ukryte dno czy skryte emocje w nim zawarte, więc jako sadystyczny monotonny i powielający się obraz który został już pokazany chyba z 7 razu i chyba w 3D jest moim zdaniem nadzwyczajną szmirą pod tępych amerykanów i ludzi ukrywających swoje jakieś dziwne upodobania. :) i tak na ponad 1000 ocenionych filmów chyba 5 ma 1 i są tam Piła 2 i 3 :) a ten może cieszyć się w pełni zasłużoną 2 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones