PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 689
ocen
6,7 10 1 220689
6,2 23
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła

Krotko napiszę,...

ocenił(a) film na 10

...że tylko ta czesc wg mnie jest godna uwagi.Resztę czesci oglada sie jak serial z AXN.

ocenił(a) film na 8
soglif3

Dwójka również była dobra. A kolejnych nie oglądałem.

Chicharito1910

Ja się zaparłam i obejrzałam wszystkie. Moim zdaniem najlepsze są części 1-3 i 6.

ocenił(a) film na 9
Rukiija

Zgadzam się w 100%.
Pierwsze trzy części są świetną trylogią (scenariusz L. Whannell)
Następne części są słabsze ("piątka" najgorsza), ale "szóstka" wyróżnia się na tle części 4-7.
Części 4-7 to już nie scenariusz Whannella i to widać w każdym momencie (niestety).
Jednak jak się obejrzy całą serię (wszystkie 7 części po kolei) to wychodzi niezłe dzieło.

Pozdrawiam :)

Rafal7fcb

Nie wiem czy w tym momencie nie rozesle plotek, ale czytałam że ma powstać 8 część. Mam nadzieje że to nieprawda, że twórcy nie będą na tyle głupi, żeby nadal się bawić z tą serią. Po naprawdę słabej 7 nie wiem co musieliby zrobić , żeby kolejna część była dobra

Rukiija

Za scenariusz musieliby zabrać się ponownie Wan i Whannell... inaczej sobie tego nie wyobrażam. ;-)
Również jestem zdania, że części 1, 2, 3, 6 wyszły najlepiej. 7 na tle pozostałych to dno totalne... jedynie muzyka i Chad Donella, który według mnie zagrał na prawdę przyzwoicie trzymają poziom.

ideefixe

Tu się zgadzam, jednak wątpię żeby Wan chciał wracać do piły. Ma już wyrobioną markę i nie musi. Akurat muzyka jest genialna we wszystkich częściach;-)

ocenił(a) film na 10
Rukiija

7 część pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi. Myślę że dlatego mogą wyprodukować 8 część Ja jestem za tym żeby zrobili tą część.

skalski260301

Moim zdaniem siódma część była na tyle słaba, że nie wyobrażam sobie powstania części ósmej. No chyba że jakimś cudem Wan napisałby scenariusz (tego jednak będę się trzymać). Z ciekawości: Co wg Ciebie mogłoby zawierać się w Saw 8? Nowy Jigsaw? Przygody Lawrence'a Gordona? Czy może cudowne przeżycie Hoffmanna i jego dalsza działalność? Może ktoś inny, występujący w roli Piły? Moim zdaniem wszystko to już było, pomysły byłyby wtórne i po prostu nudne.....

ocenił(a) film na 10
Rukiija

zgadzam się z tobą 7 część była beznadziejna ale w 8 części mogą pokazać to co się stało z bobbym dagenem (przecież niewiadomo co się z nim stało. A poza tym w filmie nie mówią że hoffman zginął więc jego przeżycie nie będzie mimo wszystko głupie.

skalski260301

Przeżycie Hoffmana będzie wtórne, gdyż identyczna sytuacja miała miejsce, gdy był testowany przez Jill . Co do Dagena, to zgadzam się z Tobą.

ocenił(a) film na 10
Rukiija

Ale to i tak nie robi argumentów do tego czy będzie Saw 8. Dagen na pewno nie będzie po stronie piły ,po tym co Hoffman zrobił jego żonie i przyjaciołom ,chociaż doktorkowi też Jigsaw zniszczył życie (Ano tak jeszcze Gordon może być piłą) co prawda nie zabił jego żony ,ale po tym co się stało rodzina odeszłą od niego.
A tak poza tym Hoffman był lubianą przeze mnie postacią szkoda by mi było jakby zginął :)

skalski260301

No nie robi:-) Jeśli będą chcieli to na pewno nakręcą. Co do Dagena, to różnie przecież może być. I Gordon i Amanda byli przecież "pacjentami" Jigsawa. Co do Gordona - przecież od czasu swojego uwolnienia współpracował on z piłą (sam Jigsaw nam to przekazuje), więc można założyć, że w ósemce to on mógłby "uczyć (właśnie, czy wiadomo co się w końcu stało z żoną Gordona - Przyznam że kompletnie nie pamiętam tej części z jedynki)". Moją ulubioną postacią (zaraz po Johnie oczywiście) była Amanda, Hoffmanna nie lubiłam jakoś specjalnie. Ale i tak nie denerwował mnie on tak jak Jill...... Przez całą siódmą część miałam nadzieje że Hoffmann ją zabije:-D

ocenił(a) film na 10
Rukiija

Hehe i w końcu to zrobił :) Te postacie które mi się podobały zaraz gineły (David Tapp,Erick Mathews)
Wiesz co się stało z Danielem Mathewsem? (Nie oglądałem piły 6 ,a 5 teraz oglądam)

skalski260301

To chyba nie było nigdzie wyjaśnione. Daniel był wg. mnie tylko przynętą. Prawdziwa gra miała dotyczyć jego ojca. Daniela myślę że wypuścili.

ocenił(a) film na 8
soglif3

Zgadzam się tylko tutaj można było poczuć się zaskoczonym i wiadomo o co chodzi......O zakończenie które nie jednego zaskoczyło,chyba nikt się tego nie spodziewał i niech nikt nie udaję że się spodziewał bo takiego czegoś jeszcze nie było i właśnie ze względu na THE END ten film zapada w pamięci.Do tego niski budżet a dzieło nie byle jakie 8/10.

ocenił(a) film na 9
soglif3

Jak dla mnie cała trylogia jest warta obejrzenia. Jedynka to arcydzioło, ale pozostałe 2 części są bardzo dobre.
Reszta to przeciętniaki, a "genialne" zwieńczenie serii to jakieś nieporozumienie.

ocenił(a) film na 7
soglif3

Rzeczywiście jest to jedyna godna obejrzenia część, dalej jest po prostu gorzej i gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones