PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121413}

Piła

Saw
6,7 220 689
ocen
6,7 10 1 220689
6,2 23
oceny krytyków
Piła
powrót do forum filmu Piła
ocenił(a) film na 10
komandorfoka

Widocznie wogóle nie chciałeś próbować zrozumieć tego filmu. Jesteś hejterem i tyle.

użytkownik usunięty
mat161

Zrozumieć? Jedynie "przesłanie" tego filmu które zauważam jest to, że nie doceniamy tego co mamy/drugiej szansy/nie mamy szacunku do i tak dalej, na tym schemacie Jigsaw dobiera swoje ofiary, prawda? A jak ty rozumiesz ten film?

ocenił(a) film na 10

Chodzi mi o ciekawe zakończenie. Na pewno ten film nie jest z tych w których chodzi tylko o krew. Co prawda od 4 części trochę się to zmieniło ale tam to był już inny reżyser z tego co pamiętam.

ocenił(a) film na 8
mat161

Niestety seria Piły zmieniła się już od 2 części, w najgorszy szajs. Jedynka to dobrze zrealizowany thriller psychologiczny z elementami gore/slasher., miejscami wręcz zaskakujący(choćby końcówka), a dalsze części to już tylko odcinanie kuponów od finansowego sukcesu jedynki. Byłem pewnego razu na maratonie piły i niestety na dwójce byłem zmuszony wyjść z kumplem na kebaba, a na trójce i czwórce mało co się nie zesrałem ze śmiechu, tymże kebabem oczywiście. Właśnie na maratonie widać drastyczny spadek poziomu. Przyjmując że Mont Everest to szczyt geniuszu, rozmieszczenie poszczególnych części wygląda mniej więcej tak Jedynka- Rysy, Dwójka- Nizina Mazowiecka,Trójka-Morze Martwe ,Czwórka-dołek wykopany łopatą w Rowie Mariańskim. Nie oglądałem dalszych części, ale podejrzewam że są gdzieś między jądrem wewnętrznym, a zewnętrznym.

komandorfoka

Ta "bezsensowna sieczka" jest najwyraźniej za mądra dla Ciebie, skoro uważasz pierwszą część Piły za jakąś sieczkę (heu heu...) i to w dodatku bezsensowną Panie Komandorze Foko.

ocenił(a) film na 1
ArghesS

to wyjasnij mi niby co ten film nam przekazuje oprucz pokazywania drastycznych scen

komandorfoka

Pierwszą sprawą jest to, że Piła 1 nigdy nie miała na zamiarze pokazywanie jakże to okrutnych scen okaleczania ludzi, nie.
Pierwsza Piła stawia na pomysł, zaskoczenie, nie pewność, mądrze przemyślany scenariusz, niesamowity klimat i przestrogę.
Piła nigdy nie miała ogromnie wybitnego przesłania, zwłaszcza późniejsze części, ale jakieś miała.
Jigsaw nie jest zwykłym mordercą, nie.. on nigdy nikogo praktycznie nie zabił.
On daje wybór i zmusza swoich "graczy" do popełniania dobrowolnych samobójstw.
Otwiera oczy ludziom, który niszczą swoje życie, fakt robi to w sposób chory, bo sam w jakimś stopniu jest psychopatą, ale jest to postać tak ociekająca mądrością, przemyślanym celem jak i nie głupim.
Piła niestety zbiera takie właśnie obelgi typu "głupia jatka" itp. przez to, że ludzie którzy włączają ten film są nastawieni na jatkę, a niespodziewanie dostają kopa, bo w filmie jest głębsza, przemyślana fabuła... i dostają podwójny ZONK.
Nie wiem może ty pomyliłeś części z cyferkami 4,5,6,7 ??
Bo mimo iż już 2 i 3 mają podwojoną brutalność od 1 to nadal są filmami w jakimś stopniu uczącymi i inteligentnymi.

ocenił(a) film na 1
ArghesS

no dobra ale po cholere tyle brutalnych scen

komandorfoka

Naprawdę co do brutalności moim zdaniem nie można powiedzieć, że jest wielka.
W Pile jest to i tak jak na film z kategorią +18 jest naprawdę mało drastycznych scen.
Zobacz sobie pozostałe części to zmienisz zdanie o tej.

ocenił(a) film na 7
komandorfoka

dokladnie, jesli nie jestes w stanie zrozumiec filmu, to nie bierz sie za komentowanie. moze cos typu hello kitty cie bardziej zainteresuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
komandorfoka

nie biore slow od osob ktore nie potrafia nawet okazac szacunku, na powaznie, zwlaszcza tym ktorzy jedyne co czego maja "jaja" to wypowaidac sie o kims anonimowo przez internet, a nie swoim wlasnm nazwiskiem. Wiec jak widze takie cos jak ty ktore pisze o dobrym filmie-bezsenzowna sieczka krew mnie zalewa,. tego typu filmow nie powinny komentowac nie znjaca sie na niczym dzieciarnia. Jesli nie jestes w stanie przyjac konstruktywnej krytyki na swoj temat grzdylu to znaczy ze nie jestes na tyle dojrzal/y zeby to co ja pisze w tej chwili do ciebie dotarl tam gdzie trzeba. Nie jestes na tyle rozumny zeby pojac taki film rowniez nie nadajesz sie do rozmow tego typu, wiec daruj sobie to oburznie...:]

ocenił(a) film na 1
Nlna

ten film nie ma zadnego przeslania i tyle. On ma szokowac widza. Tylko fanboje doszukuja sie w tym filmie niewiadomo czego.

ocenił(a) film na 9
komandorfoka

Jak można nie dostrzegać w Pile I przesłania? Pozwolę zacytować Jigsaw'a "Tak, jestem chory oficerze. Chory na chorobę która zrzera mnie od środka. Chory przez ludzi którzy nie doceniają swego błogosławieństwa. Chory przez tych co kpią z cudzego cierpienia. Jestem chory na to wszystko", wyodrębnijmy " Chory przez ludzi którzy nie doceniają swego błogosławieństwa. Chory przez tych co kpią z cudzego cierpienia", nie widać w tym przesłania? żadnego? śmieszne jak można tego nie odczytać, nie wyłapać, absurd.

ocenił(a) film na 7
komandorfoka

jedyne co mnie w tej chwili szokuje to twoja glupota, jestes ignorantem. Fakt ze nie jestes w stanie niczego dostrzec bo widzisz tylko krew i flaki nie znaczy ze film nic soba nie prezentuje, jesli jestes tak samo bystry/a w zyciu to wspolczuje bo nie dostrzegasz w zyciu tego co wazne i patrzysz na wszystko z gory i bardzo powierzchowie, nie bede nawet kontyuowac pozniej tej debaty bo i tak tego za cholere nie zrozumiesz, skoro nie rozumiesz pily to znaczy ze nie rozumiesz zycia i jestes jak ci ludzie uwieziei przez niego ,slepi do konca, osobiscie współodczuje ci takiego podejscia.

ocenił(a) film na 1
Nlna

coz, kazdy ma inny poglad na pewne sprawy

ocenił(a) film na 10
komandorfoka

tylko że ty widzisz w tym filmie tylko flaki ale tak nie jest. Jeżeli "Piła" według ciebie to tylko bezsensowne krwawe kino to wogóle nie powinieneś oglądać thrillerów psychologiczno-kryminalnych. W pierwszej części praktycznie niema krwawych scen. Film według mnie jest podobny "Kolekcjonera kości".

ocenił(a) film na 6
komandorfoka

Najpierw obejrzyj caly film ze zrozumieniem a nie przewijasz tylko.

ocenił(a) film na 6
komandorfoka

Ale to jest bezsensowna sieczka, co nie oznacza, ze film jest zły.
Bezsensowna sieczka też jest fajna. :]

ocenił(a) film na 1
zenek_8

chyba dla takich prymitywow jak ty

ocenił(a) film na 8
komandorfoka

Piła 1 nie jest bezsensowną sieczką i jeśli zobaczysz jakiś film gore albo następne części piły to może zmienisz zdanie. Przykład w pierwszej części jak Gordon obcinał sobie noge ledwo trysnęła krew, za to jak w 4 części ktoś wyrywał sobie zęba to krwi lały się hektolitry. Piły od 4-7 to jest bezmyślna sieczka, ale nie ta część.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones