PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 198
ocen
6,4 10 1 103198
5,1 14
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

Czy nie uważacie, że druga część Piły przypomina trochę Cube? Chodzi mi konkretnie o motyw pobudki grupy ludzi oraz o negatywną postać Xavier'a. W Cube było podobnie - kilka osób budzi się nie wiedząc gdzie jest a wśród nich czarny charakter, którym był ten policjant.

ocenił(a) film na 4
mleqs

Nie trochę, lecz bardzo, dla mnie osobiście jest to wręcz plagiat.

ocenił(a) film na 6
panna_x_filmweb

To nie plagiat... troche historii horroru zasięgnijcie. To dość znany motyw. Właśnie, motyw, więc może z niego korzystać każdy. To wcale nie jest nic oryginalnego.

ocenił(a) film na 4
Charlie_Pace

O, to mnie zaskoczyłeś. :) Nie będę się spierać, ja aż tak horrorów nie znam, a możesz podrzucić coś z historii gatunku, gdzie wlaśnie był ten motyw? Bo za bardzo nie wiem, w jaką stronę szukać, znam tylko te najbardziej znane chyba typu Dracula czy Frankenstein, no jeszcze Jekyll i Hyde z książki akurat, nie filmu.

ocenił(a) film na 6
panna_x_filmweb

Nie do końca ten ale podobny. Nie chodzi o samą pobudkę a o dobór bohaterów zebranych w jednym miejscu. To klasyczny slasher przecie. Ale coś bliżej piły i cube też by się znalazło pewnie, musiałbym poszperać. Ja tego typu motyw wykorzystywałem w sesjach RPG zanim obejrzałem Cube i Piłę więc...musiałem to znać z innego źródła. Musiałbym sobie przypomnieć konkrety. Jak coś to napiszę.

Charlie_Pace

Konkret facet. Okazuje się, że ani takiego motywu nigdzie wcześniej nie widziałeś ani o nim nie słyszałeś. To po co szpanujesz?

ocenił(a) film na 8
mleqs

Po 18 latach odpowiadam na Twój komentarz bo dopiero co obejrzałem Piłe 2 po 10 latach, a Cube oglądałem jakiś miesiąc temu. I odpowiedź brzmi tak. Jest bardzo duże podobieństwo tych filmów. Wiadomo zresztą że twórcy czerpią dużo od innych nie swoich horrorów :)

ocenił(a) film na 5
mleqs

To prawda! Sam jestem świeżo po Cube 1 i 2 i faktycznie w jedynce był jeden facet, który fizycznie dominował resztę grupy. Nie wiedziałem, z czym mi się to kojarzy, ale właśnie mi przypomniałeś.

Jezu, ten post ma 19 lat... !!!
@mleqs jesteś tu jeszcze po tylu latach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones